Elektrický zámok V06 je povrchový zámok vhodný pre interiérové alebo exteriérové krídlové dvere a brány, do vonkajších stavieb ako sú kontajnerové stojiská a cykloprístrešky. Výhodou tohto zámku je jeho pevnosť a zároveň malé rozmery, čo umožňuje montáž aj na úzke rámy. Dostupné sú dva varianty pre horizontálnu alebo vertikálnu montáž.

Horizontálny zámok V06 – HORIZONTAL

V06 - HORIZONTAL - povrchový zámok pre horizontálnu montáž na krídlové brány a dvere.
balenie obsahuje: elektrický zámok horizontálny, protiplech, nylónová záslepka a krytka, montážne skrutky

Vertikálny zámok V06 – VERTICAL

V06 - VERTICAL - povrchový zámok pre vertikálnu montáž na brány a dvere.
balenie obsahuje: elektrický zámok horizontálny, protiplech, nylónová záslepka a krytka, montážne skrutky

Upozornenie: Zámky sa dodávajú bez zámkovej cylindrickej vložky.


Odporúčaná montáž zámku V06

Aby ste sa zabezpečili spoľahlivú funkčnosť systému s elektrickým zámkom V06, odporúčame využiť Ovládací modul V06. Nemusíte riešiť pripájanie rôznych samostatných komponentov, ktoré systém ochránia, stačí jeden ovládací modul V06.

ovládací modul V06
  • zjednodušuje montáž prístupového systému
  • zabezpečuje ovládanie zámku – zámok zostáva odblokovaný až do momentu otvorenia brány
  • chráni elektroniku operačnej jednotky pred prepäťovými špičkami a nežiadúcimi resetami
  • poskytuje nízke prúdové zaťaženie v batériových systémoch – dlhá výdrž akumulátora

Ako funguje ovládací modul V06

Pokiaľ je do systému k zámku V06 pripojený aj ovládací modul V06 stačí použiť 1.4 A zdroj, pretože ovládací modul V06 obsahuje vlastné kondenzátory, ktoré sa nabijú, t.j. „urobia si zásobu“ energie a čakajú na impulz napr. z operačnej jednotky alebo výstupného tlačidla. V momente zopnutia relé na operačnej jednotke sa kondenzátory vybijú do cievok zámku, čím mu poskytnú potrebný prúd pre odblokovanie a zámok zostane odblokovaný až do momentu otvorenia brány. Zatvorením brány sa zámok opäť „zamkne“. Pri takomto zapojení preto nie je potrebný silný zdroj alebo niekoľko zdrojov v systéme.

Ovládací modul je zapojený medzi elektrickým zámkom a operačnou jednotkou a svojou funkčnosťou chráni elektroniku operačnej jednotky pred prepäťovými špičkami, resetmi a tiež zabezpečí spoľahlivú činnosť zámku. Zároveň chráni akumulátor pred rýchlym vybitím – ovládací modul je nevyhnutný v batériových systémoch, kde zabezpečí nízke prúdové zaťaženie bez prúdových špičiek a tým aj stabilnú funkčnosť systému.

Pozrite si video o funkčnosti ovládacieho modulu V06.

Na čo je potrebné dávať pozor pri montáži elektrického zámku V06 bez ovládacie modulu

  • elektrický zámok V06 má pri zapojení bez ovládacieho modulu V06 veľmi vysoký odber, tzn. do systému je potrebné zapojiť veľmi silný zdroj s min. 5A výstupom a k tomu použiť vodiče s adekvátnym prierezom, aby nedochádzalo k poklesu napätia pri odblokovaní zámku
  • priamym zapojením na silný zdroj bez ďalších ochranných prvkov môže spínaním vysokého prúdu a činnosťou zámku dochádzať k neželaným resetom operačnej jednotky.
  • bez ovládacieho modulu bude pri spínaní zámku dochádzať následkom veľkého spínaného prúdu k výrazným prepäťovým špičkám, ktoré poškodzujú elektroniku / procesor operačnej jednotky, môže dôjsť k strate databázy, k „opaľovaniu“ kontaktov na pripojených zariadeniach (kontakty relé OPJ, výstupného tlačidlo apod).
  • bez ovládacieho modulu bude v batériových alebo solárnych systémoch dochádzať k veľmi rýchlemu vybitiu akumulátora a skráteniu jeho životnosti.

Na stiahnutie: