logo rys logo rys
  
ÚVOD  |  VÝROBKY  |  PODPORA  |  CENNÍK  |  KONTAKT  |  PROJEKT 
» ENGLISH nadpis


OPJ - operačné jednotky
dotiKURA operačné jednotky - NOVÉ
dotUNISIEŤ operačné jednotky -
dotMODUL DEK operačné jednotky
dotprogramovacie nástroje

 RFID - čítačky a prívesky
dotDESFire čítačky - NOVÉ
dotMIFARE čítačky
dot125 khz čítačky
dot1W čítačky
dotPrívesky MIFARE, 125kHz
dotRF rádioprijímače a vysielače

 RAK systém
dotRAK BES, RAK DEK, a RAK SLIM operačné jednotky

 APS sada - NOVÉ
dotautonómny prístupový systém pre kontajnerové stojiská

 DEK - dotykové plochy, čipy
dotiButton čipy a držiaky
dotdotykové plochy a chráničky

dotLaserové gravírovanie BEETLE príveskov
dotPIKTOGRAMY

dotoperačno-pamäťové jednotky BES
dotoperačno-pamäťové jednotky DEK SIEŤ


Funkcia ZPK
OPJ má zapínacie kontakty (ZPK) s označením Otvoriť DT, slúžiace na otvorenie dverí z dvojvodičového domáceho telefónu DDS alebo z výstupného tlačidla.
» viac info


Funkcia PPM
Novšie verzie procesora 5.1 (a vyššie) podporujú funkciu PPM – aktualizáciu databázy operačno-pamäťovej jednotky pomocou prenosového média.
» viac info
unisieť
Funkcia PPM pri použití OPJ UNISIEŤ v prístupových systémoch BES a DEKSIEŤ

Operačné jednotky UNISIEŤ (podľa typu) podporujú funkciu PPM – programovanie operačno-pamäťovej jednotky pomocou prenosového média (pridávanie nových identifikátorov, mazanie identifikátorov apod.).

Prenosové médium je pamäťový iButton čip, ktorý má schopnosť uchovávať dáta načítané z databázy v PC. Slúži na prenos dát medzi PC a operačno-pamäťovou jednotkou bez potreby jej demontáže, prípadne pripojenia na počítač alebo notebook. Pre využívanie prenosového média je potrebný nový programátor prevodník PPM/USB-RS485, ktorý funkciu PPM podporuje. Prenosové médium - pamäťový kovový čip nezabezpečuje uvoľnenie elektrického zámku.

Aktualizácia databázy pomocou prenosového média
Prvé naprogramovanie operačno-pamäťovej jednotky je potrebné vykonať pomocou PC. Heslo, ktoré sa nastavuje vo vlastnostiach zariadenia, slúži na identifikáciu operačno-pamäťovej jednotky s príslušnou databázou a je nevyhnutné pre využitie funkcie PPM. Ak je následne potrebné pridať, vymazať identifikátory v databáze po nainštalovaní operačno-pamäťovej jednotky v objekte, je možné použiť prenosové médium.

Naprogramované prenosové médium je možné zobrať na miesto, kde je operačno-pamäťová jednotka nainštalovaná. Na svorky DEK (vstup) a GND je potrebné pripojiť vodiče dotykovej plochy. Priložením prenosového média k vstupnej dotykovej ploche na bráne (operačno-pamäťovej jednotky, ktorú chceme naprogramovať) začne operačno-pamäťová jednotka na základe správneho hesla prijímať databázu. Prenos je sprevádzaný zvukovou signalizáciou piezomeniča v operačnej jednotke , prípadne aj sirénou na bráne (ak je namontovaná).

Pokiaľ je v jednom systéme zapojených viacero operačno-pamäťových jednotiek (sú zosieťované), každá operačno-pamäťová jednotka sa programuje cez prenosové médium samostatne!RYS, Martinčekova 3, 821 09 Bratislava 2, Slovenská republika
tel: 02-53412923, fax: 02-5341 7096, email: rys@rys.sk