logo rys logo rys
  
ÚVOD  |  VÝROBKY  |  PODPORA  |  CENNÍK  |  KONTAKT  |  PROJEKT 
» ENGLISH nadpis


PRISTUPOVÝ SYSTÉM RAK
dotoperačné jednotky
RAK DEK a RAK BES
dotoperačné jednotky
EKO RAK DEK
Aktuálna verzia
RAK 1.18


Charakteristika systému
dotzákladný popis


RAK system
Jednoduchý prístupový systém RAK pre tlačidlové tablá KARAT

RAK je nový prístupový systém, ktorý umožňuje osadenie operačno-pamäťových jednotiek priamo do tlačidlových tabiel KARAT. Operačno-pamäťové jednotky sa vyrábajú v dvoch vyhotoveniach pre bezkontaktnej technológii RFID - RAK BES a iButton technológiu RAK DEK.

Systém umožňuje rýchle naprogramovanie operačno-pamäťovej jednotky (OPJ RAK) cez tlačidlá osadené priamo na OPJ RAK. Tlačidlá umožňujú dve základné operácie - naprogramovanie identifikátorov do pamäte OPJ RAK a vymazanie uloženej databázy. Programovanie je možné vykonávať aj priamo na mieste montáže. Dopĺňanie identifikátorov do databázy je s OPJ RAK veľmi jednoduché a časovo nenáročné. OPJ RAK sa radí medzi jednoduché prístupové systémy, ktoré nepodporujú možnosť vytvárať záznamy o udalostiach.

Rozšírené programovanie OPJ RAK poskytuje softvér RAK, ktorý umožňuje vytvorenie jednoduchej databázy, definovanie vlastností identifikátorov, vlastností zariadenia, nastavenie časovej dĺžky zopnutia relé, hladanie identifikátora a načítavanie identifikátorov z OPJ RAK. Pre programovanie je nevyhnutné pripojiť OPJ k PC pomocu kábla RS232.

OPJ RAK BES má integrovanú bezkontaktnú čítačku, ktorá je dizajnovo upravená tak, aby mohla byť osadená ako súčasť tlačidlového tabla KARAT z produkcie TESLA STROPKOV - a.s. Pre osadenie OPJ RAK BES sa dodáva špeciálne upravený modul KARAT so zámkom alebo bez zámku.

OPJ RAK DEK je dizajnovo upravená tak, aby mohla byť osadená ako súčasť tlačidlového tabla KARAT z produkcie TESLA STROPKOV - a.s. Pre osadenie OPJ RAK DEK sa dodáva špeciálne upravený modul KARAT so zámkom a dotykovou plochou so signalizačnou LED diódou.
RYS, Martinčekova 3, 821 09 Bratislava 2, Slovenská republika
tel: 02-53412923, fax: 02-5341 7096, email: rys@rys.sk